Mağaza Poşeti

Mağaza Poşeti

Mağaza poşeti alışveriş esnasında kullanılan, farklı materyal, baskı ve modelden oluşan bir poşet çeşididir. Günümüzde en çok tercih edilen poşet türlerinden birisi de mağaza poşetleridir. Bu poşetlerin kullanımı  alışveriş esnasında alınan malzemeyi taşıdıktan sonra bitmemektedir. Başka malzemeleri de başka yerlere taşımaktadır. Yani insanlara birden fazla kez kullanım imkânı sunmaktadır.

Mağaza Poşetinin Kullanım Alanları Nerelerdir?

Öncelikle mağazaların amacı daha fazla insana ulaşıp daha fazla satış yapıp kazanç elde etmektir. Bu yüzden her mağaza farklı reklam stratejisi uygulamaktadır. Reklam satışı etkileyen en önemli faktördür. Mağaza poşeti aslında reklam görevi de görmektedir. Örneğin sokakta elinde A firmasına ait bir poşete dolaşan bir insan aslında o A firmasının reklamını yapmaktadır. Hem de ücretsiz bir şekilde. Bunun avantajını bilen firmalar kendilerine özgü poşet tasarımını yaptırıp her satışlarında reklam yapmış  oluyorlar.

Farklı birçok sektörde kullanılan poşetler en çok tekstil alanında tercih edilmektedir. Ayrıca teknoloji mağazaları, petshoplar, ayakkabı ve spor mağazalarında kullanılmaktadır. Aslında mağaza poşetinin kullanımı konusunda  belli sektörlere bağlamak doru değildir. Hemen her sektöre uygun tarzda poşet üretimi yapılmaktadır. Her firmanın tercihi, ihtiyacı doğrultusunda firmamız titizlikle çalışmalar yapıp onay sürecinden sonra üretim aşamasına geçmektedir.

Mağaza Poşetlerinin Üretim Aşamaları Nelerdir?

Poşetler  kullanım kolaylığı ve ekonomikliği sebebiyle günümüzde çokça tercih edilmektedir. Hemen her alanda kullanılan poşetlerin üretim aşamaları müşteriler tarafından merak edilmektedir. Mağaza poşeti üretim aşamalarını birçok alt dala sahiptir.

 Öncelikle poşet yaptırmak isteyen mağaza firmamıza ulaşır. Kullanım amacına göre poşetin malzemesi, boyutu ve çeşidine müşteriyle birlikte karar verilir. Ardından poşetin üzerine basılacak baskı konusunda karşılıklı görüşler dile getirilir. Logo tasarım, renk, boyut gibi özellikler ele alınarak poşetin rengine ve tasarımına geçilir. Tasarım konusunda müşterinin onayı alındıktan sonra poşet üretimi fiilen başlar.

Poşetin hammaddesi elde edildikten sonra film halinde çıkan poşet baskıya girer. Baskı işlemi bittikten sonra ise seçilen modele göre kesim işlemi gerçekleşir. Mağaza poşeti kesim işlemi bittikten sonra poşet müşterinin kullanımına uygun hale gelmiş demektir.

Burada firma olarak dikkat ettiğimiz başka bir konu ise kesim işleminden arta kalan poşetleri geri dönüşüm olarak kullanıp değerlendirmemizdir. Üretim aşaması biten mağaza poşeti artık müşteriye teslim için yola çıkmaktadır. Müşteri memnuniyetine son derece önem veren firmamız poşet üretiminin her aşamasını titizlikle gerçekleştirmektedir.

Mağaza Poşeti Kullanımının Avantajları Nelerdir?

Birçok firma kendi markasına özel mağaza poşeti üretimi yaptırmaktadır. Bazı firmalar buna gerek duymayıp daha ucuz ve dayanıksız malzemeden yapılan sıradan poşetler kullanmayı tercih etmektedir. Hem kalite hem reklam hem de firma açısından kendine özel bir poşet kullanmak daha mantıklıdır. Çünkü böylece mağaza hem daha kaliteli olmakta hem de mağaza müşterileri sayesinde daha fazla kişiye ulaşmaktadır. Mağaza poşeti kullanmanın birçok açıdan avantajları mevcuttur. Bu avantajlar ise;

  • Ekonomiktir.
  • Kullanım alanı geniştir.
  • Hafif ve sağlam malzemeden üretilmektedir.
  • Yeniden kullanım imkânı sunmaktadır.
  • Geri dönüşümü mümkündür.

Yukarıdaki sebeplerden dolayı birçok firma tarafından mağaza poşeti tercih edilmektedir.

Mağaza poşeti konusunda son yıllarda gündeme gelen doğayı kirletme olayına da değinmek gerekir. Poşet yapısı itibariyle plastikten meydana geldiği için atık oluşturmaktadır. Tabii tamamen kullanıma bağlıdır. Sürekli alınıp doğaya bilinçsiz bir şekilde atılırsa doğa için olumsuz bir durum meydana getirmektedir. Ama bilinçli bir şekilde kullanılıp geri dönüşüme gönderilirse herhangi bir problem olmayacaktır.

Mağaza Poşetinin Fiyatları Ne Kadardır?

Poşetler hayatımızın her alanında karşımıza çıkmaktadır. Bunun en büyük sebebi kullanılabilirliğinin fazla olmasıdır. Hal böyle olunca hemen her firma kendi poşetini ürettirip kullanıma sunmaktadır.

Mağazalar kendilerine özgü mağaza poşeti  üretimi yaptırmayı planlarken en çok düşündükleri soru da fiyat konusudur. Çünkü her anlamda maliyetleri artan firmalar kendilerine uygun olan poşeti yaptırmak için çaba sarf etmektedirler. Poşet fiyatları ise kullanılan hammaddeye, modele, şekle  göre değişiklik göstermektedir.

Bazı firmalar mağaza poşeti daha ucuz olsun diye kolay yırtılabilen, uzun ömürlü olmayan poşetleri seçmektedir. Bu da aslında kendilerine daha pahalıya mal olmaktadır. Çünkü daha poşetin içine ürün koymadan yırtılıp çöpe atıldığı için bir yerine iki veya üç tane poşet kullanmaktadırlar. Bu da ekonomik olmaya çalışırken aslında daha pahalı hale gelmiş olmaktadır. En sağlıklı bilgiyi almak için firmamızla irtibata geçip gerekli desteği ekip arkadaşlarımızdan alabilirsiniz.

Mağaza Poşeti Çeşitleri Nelerdir?

Mağaza poşeti aslında basit bir ayrıntı gibi görünse de aslında fazlaca önem gösterilmesi gereken bir konudur. Çünkü sizin mağazanızı dışarıda temsil eden bir objedir. Hem de bu objeyi siz taşımazsınız. Başkası tarafından taşınıp reklam edilen mağazanızı en iyi şekilde temsil etmesi için poşetin son derece özenle tasarlanıp üretilmesi gerekir.

En çok tercih edilen mağaza poşeti  el geçme takviyeli poşettir. Sebebi ise  el geçen bölgede takviye olarak sağlamlaştırıcı bir malzeme vardır. Böylece hem sağlam hem uzun ömürlü bir poşet haline gelmektedir. Bir diğer poşet çeşidi ise kulplu poşetlerdir. Kulplu poşetler de oldukça şık ve rahat bir kullanım sağlamaktadır. Ayrıca kalite bakımından da müşteriyi memnun eden bir poşettir. bunun dışında atlet model poşet de vardır. 

Mağaza poşetlerinin birden fazla çeşidi bulunmaktadır. Müşterinin ihtiyacı ve isteği doğrultusunda en uygun poşete karar verilip üretim gerçekleşmektedir. Ve üretimin her aşamasında müşterinin onayı alınmaktadır. Böylece hem müşteri hem firmamız bu alışverişten memnun olarak ayrılmaktadır.

Mağaza Poşetleri Neden Tercih Edilmelidir?

Mağaza poşetleri sadece firmalar tarafından değil müşteriler tarafından da fazlaca tercih edilmektedir. Çünkü insanlar bir yerden başka bir yere eşya veya ürün taşırken hemen mağaza poşetlerine yönlenmektedir. Kullanımı basit, taşıması kolay olduğu için her insan bu poşetleri evinin bir köşesinde bulundurmaktadır.

Ayrıca mağaza poşeti kişiye birden çok kullanım imkânı sağlamaktadır.  Bir defa kullanıp atılan poşetler de vardır mutlaka ama bunları gerek firmalar gerekse insanlar çok fazla tercih etmemektedir. Bu da ekonomiklik açısından da insanlara büyük fayda sağlamaktadır. Bu poşetler evde veya işyerinde çok yer kaplamaması sebebiyle de tercih edilmektedir. Çünkü yer kaplayan gereksiz dağınıklık oluşturan eşyalar insanları bunaltmaktadır ve insanlar da bu durumdan kaçınmaktadır.

Mağazalar kendi firmaları açısından da olumlu etki yapan bu poşetlere son yıllarda fazlaca önem vermektedirler. Önceden toptan standart ucuz ve adi plastik poşetleri alırken şimdi herkes kendine özgü tasarım poşetlerini müşterilerine sunmak istemektedir. Bu da mağazanın kalitesini artırmaktadır. Ayrıca firma kendi adına poşet bastırınca reklam da yaptığı için kısa yoldan daha fazla insana ulaşmaktadır.

Bir de bir mağaza poşeti ne kadar çok insanda varsa o mağaza o kadar kaliteli ve popüler anlamına gelmektedir. Bunun farkında olan mağazalar poşet avantajını sonuna kadar kullanmak istemektedir. Siz de kendi firmanıza özel mağaza poşeti tasarımı, üretimi isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. Firmamızda bulunan profesyonel ekip arkadaşlarımız mağazanıza en uygun poşet modelini belirleyip, titizlikle tasarım ve üretim aşamalarını gerçekleştirip hayalinizdeki poşeti size ulaştıracaklardır.